Ημιμαραθώνιος Τρικάλων: Νικητές με εξαιρετικές επιδόσεις Ν. Σταμούλης και Α. Μαρινάκου στα 5 χιλιόμετρα!

Runbeat Team   10:48 13-03-2022

Με το Νίκο Σταμούλη και την Αναστασία Μαρινάκου να παίρνουν τη νίκη σε άνδρες και γυναίκες στα 5 χιλιόμετρα ξεκίνησε η διοργάνωση του 13ου Ημιμαραθωνίου Καλαμπάκα -Τρίκαλα 2022.

Η διοργάνωση γίνεται με σημαντικούς αθλητές και οι δύο αγώνες ξεκίνησαν παράλληλα, στις 10:00. Ο Νίκος Σταμούλης τερμάτισε στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης με χρόνο 15:25, αφήνοντας δεύτερο τον Γιώργο Παπαιωάννου με χρόνο 16:15. Το 15:25 του Νίκου Σταμούλη μάλιστα αποτελεί και ρεκόρ διαδρομής! Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Νίκος Νάκου με 17:45, τερματίζοντας στην τέταρτη θέση της γενικής κατάταξης.

Στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης και πρώτη στις γυναίκες βρέθηκε η Αναστασία Μαρινάκου που με ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση νίκησε σε 16:47. Η Αφροδίτη Κυριακοπούλου ήταν η γυναίκα που τερμάτισε δεύτερη με χρόνο 18:30, ενώ τρίτη τερμάτισε η Άρτεμις Μοκκα (18:57).

Δείτε εδώ αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα των 5 χιλιομέτρων.