9ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Μεγάλος νικητής ο Καραΐσκος με χρόνο 1:08:31

Runbeat Team   8:35 12-09-2021

Πραγματοποιώντας έναν πολύ καλό αγώνα και χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο της διαδρομής από τους συναθλητές του ο Παναγιώτης Καραΐσκος ήταν ο νικητής του 9ου Ημιμαραθωνίου Αθήνας με χρόνο 1:08:31.

Στην πρώτη μεγάλη δρομική διοργάνωση έπειτα από μεγάλο χρονικό διάστημα, όπου όλα κύλησαν έξοχα, ο πρωταθλητής Ημιμαραθωνίου Παναγιώτης Καραΐσκος στέφθηκε νικητής, τερματίζοντας πρώτος με χρόνο 1:08:31.

Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Γιώργος Τάσσης με χρόνο 1:09:46, ενώ στην τρίτη ο Λάμπρος Μαλτέζος με χρόνο 1:11:18. Πιο κάτω βρέθηκε ο Χαράλαμπος Πιτσόλης με χρόνο 1:12:13, μετά ακολούθησε ο Μιχάλης Χατζηιωάννου με χρόνο 1:12:54, ενώ στην 6η θέση τερμάτισε ο Θωμάς Πούλος με χρόνο 1:13:37.

Στις γυναίκες πρώτη η Βρετανίδα Alice Wright ήταν η νικήτρια του 9ου Ημιμαραθώνιου Αθήνας με χρόνο 1:14.53. Πρώτη στο πανελλήνιο και δεύτερη στη γενική κατάταξη τερμάτισε η Κατερίνα Ασημακοπούλου με 1:18.34. Δεύτερη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ήταν η Ειρήνη-Ρια Μιχαλά με 1.21.07 και τρίτη η Μοσχούλα Μανούσου με 1.21.35.