Δεύτερο χρυσό για τον Μανώλη Στεφανουδάκη στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

Runbeat Team   10:04 23-02-2023

Άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε χθες στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ο Μανώλης Στεφανουδάκης, ο οποίος πρόσθεσε ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο στη συλλογή του στο μίτινγκ Sharjah International Open Para Athletics Meeting 2023.

Ο Μεσαρίτης Παραολυμπιονίκης συμμετείχε στο κύριο αγώνισμά του, τον ακοντισμό χθες και με καλύτερη βολή στα 28.32 μέτρα στη δεύτερη και έκτη προσπάθειά του κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία F54. Επίσης είχε βολές στα 27.73μ., 28.28μ., 27.83μ. και 26.26μ.

Να υπενθυμίσουμε ότι προχθές ο Στεφανουδάκης κατέκτησε την πρώτη θέση και στη σφαιροβολία στο συγκεκριμένο μίτινγκ με καλύτερη βολή στα 7.94μ.

Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Κωνσταντίνος Στυλιανάκης, ο οποίος ήταν 5ος στον ίδιο αγώνα με καλύτερη βολή στα 17.43μ., επίδοση που αποτελεί ατομικό ρεκόρ για τον ίδιο.

Οι δύο αθλητές θα παραμείνουν στα Εμιράτα καθώς θα αγωνιστούν και στο 14th Fazza Para-Athletics Championships στο Ντουμπάι, το οποίο ξεκινά την Κυριακή 26 Φεβρουαρίου και ολοκληρώνεται την 1η Μαρτίου.