Φοβερός Κ. Σταμούλης στον Ημιμαραθώνιο Καλαμπάκα – Τρίκαλα με 1:04:24!

Runbeat Team   12:50 12-03-2023

Ο Κώστας Σταμούλης σημείωσε μία από τις καλύτερες επιδόσεις όλων των εποχών στον ημιμαραθώνιο, τερματίζοντας στην πρώτη θέση του Ημιμαραθωνίου Καλαμπάκα – Τρίκαλα «Θανάσης Σταμόπουλος» με 1:04:24! Με την επίδοση αυτή βελτίωσε το δικό του ρεκόρ διαδρομής από πέρυσι που ήταν 1:05:10 και έδειξε ότι βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση.

Δεύτερος τερμάτισε ο αδερφός του Κώστα, Νίκος Σταμούλης με χρόνο 1:05:07, πραγματοποιώντας μία επίσης τρομερή επίδοση. Ο Αντώνης Παπαδημητρίου ήταν τρίτος με χρόνο 1:06:49.

Ρεκόρ διαδρομής είχαμε και στις γυναίκες, με την Adrijana Pop Arsova να τερματίζει στην πρώτη θέση με χρόνο 1:13:39 και να γράφει το όνομά της στην ιστορία της διοργάνωσης. Δεύτερη γυναίκα ήταν η Ελευθερία Πετρουλάκη με χρόνο 1:18:12 και τρίτη ήταν η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου με 1:18:38.

Ο αγώνας των 5 χιλιομέτρων

Στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων ο Μάριος Αναγνώστου ήταν ο μεγάλος νικητής με 14:39, ενώ ο Νέστορας Κολιός ήταν δεύτερος με 14:54. Τρίτος τερμάτισε ο Γιώργος Παπαϊωάννου με 15:51.

Η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου κατέκτησε την πρώτη θέση με 16:54, δεύτερη τερμάτισε η Δήμητρα Ντασκα με 17:37 και στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Αφροδίτη Κυρκοπούλου με χρόνο 17:49.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.