Νέο μετάλλιο για τον Μανώλη Στεφανουδάκη στα Εμιράτα

Runbeat Team   13:22 27-02-2023

Μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μανώλης Στεφανουδάκης στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα κατακτώντας το τρίτο του μετάλλιο.

Αυτή τη φορά ο Μεσσαρίτης Παραολυμπιονίκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στον ακοντισμό F54 μετέχοντας στο 14 th Fazza International World Para Athletics Grand Prix, το οποίο φιλοξενείται στο Ντουμπάι.

Ο Στεφανουδάκης ανέβηκε στο βάθρο χάρη στη βολή του στα 27.47μ., που πέτυχε στην τελευταία του προσπάθεια.

Κατά την πρώτη μέρα Grand Prix συμμετείχαν δύο ακόμη Έλληνες. Πιο συγκεκριμένα ο Θανάσης Κωνσταντινίδης στην κορίνα (club 397g. F32/51), όπου με βολή στα 23.82μ. ήταν τελικά 7ος.

Στα αγωνίσματα των γυναικών η Σουλτάνα Κεραμύδα στη σφαίρα (F57), έριξε 6.53μ. στη 2η της προσπάθεια και τερμάτισε στην 9η θέση.