Νικητής με ρεκόρ διαδρομής ο Βαγγέλης Νούλας το Virgin Forest Ultra Trail

Runbeat Team   8:42 21-10-2023

Ο Βαγγέλης Νούλας ήταν ο μεγάλος νικητής του Virgin Forest Ultra Trail απόστασης 162 χιλιομέτρων που ξεκίνησε το πρωί της Παρασκευής και συνεχίζεται ως και τώρα στο Παρανέστι Δράμας.

Ο σπουδαίος υπερμαραθωνοδρόμος ολοκλήρωσε την απόσταση σε 20 ώρες και 30 λεπτά, χρόνος που αποτελεί ρεκόρ διαδρομής καθώς το προηγούμενο ανήκε στον Μωυσή Φολτόπουλος με 21:07:35 από το 2019.

Νικητής με ρεκόρ διαδρομής ο Βαγγέλης Νούλας το Virgin Forest Ultra Trail runbeat.gr

Μία ώρα και κάτι λεπτά πιο πίσω τερμάτισε ο Θοδωρής Κουκουλίδης κατακτώντας την δεύτερη θέση με χρόνο 21:39:03.

Τρίτος ήταν ο Θοδωρής Ζιάγκας που χρειάστηκε 21 ώρες, 51 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα για να περάσει τη γραμμή του τερματισμού.

Από τους 138 δρομείς που βρέθηκαν στην εκκίνηση του αγώνα έχουν εγκαταλείψει περισσότεροι από 30, ενώ οι υπόλοιποι συνεχίζουν την πορεία τους προς τον τερματισμό.