Runbeat Team   12:33 15-07-2023

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των Ελλήνων αθλητών στο Παγκόσμιο Κύπελλο Παρατριάθλου, το οποίο φιλοξενήθηκε στο Λονγκ Μπιτς  της Καλιφόρνια.

Ο Αχιλλέας Σταματιάδης ήταν εξαιρετικός αγωνιζόμενος στην κατηγορία PTS3, όπου κατέκτησε τη 2η θέση και ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου.

Εξαιρετική παρουσία είχαν επίσης ο Γεράσιμος Λιγνός με τον οδηγό του Γρηγόρη Σουβατζόγλου στην κατηγορία PTVI. Οι δύο αθλητές έχοντας ως καλύτερό τους αγώνισμα την κολύμβηση κατάφεραν να τερματίσουν στην 4η θέση χάνοντας για πολύ λίγο το βάθρο.

Παγκόσμιο Κύπελλο Παρατριάθλου: Ασημένιο μετάλλιο ο Σταματιάδης, 4οι Λιγνός-Σουβατζόγλου runbeat.gr