3ος Ηρακλής Γορίτσα Trail Run: Νικητές οι Μπούκης, Μαντζίρης και Σκοτίδης

Runbeat Team   15:56 28-11-2022

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 3ος Ηρακλής Γορίτσα Trail Run, ο οποίος πραγματοποιήθηκε χθες (27/11) στο Βόλο υπό τη διοργάνωση του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου, ενώ τελέστηκε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού – Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).

Ο Φιλάρετος Μπούκης ήταν νικητής στον αγώνα των 16,5χλμ ολοκληρώνοντας τον αγώνα του σε 1:13:46. Δεύτερος έφτασε στον τερματισμό ο Νίκος Κασιάρας με 1:14:29 και ακολούθησε στην 3η θέση ο Ανδρέας Λιάκος με 1:17:16.

Από τις 11 γυναίκες που μετείχαν στον αγώνα ταχύτερη αποδείχτηκε η Ιφιγένεια Γάτσιου με 1:55:27, δεύτερη ήταν η Ελένη Λαμπρονίκου με 2:01:25 και τρίτη η Μαρία Γιαννάκου με 2:10:42.

Ο Γιώργος Γιαννούχος ήταν νικητής στα 6χλμ με χρόνο 29:45, δεύτερος ήταν ο Χαράλαμπος Μαντζίρης με 30:58 και τρίτος ο Νίκος Βαούτης με 32:17. Η Ειρήνη Βαρελοπούλου ήταν η πρώτη γυναίκα που έφτασε στον τερματισμό και χρειάστηκε 36:09 λεπτά, ενώ δεύτερη ήταν η Έλενα Βαρελοπούλου με 38:21 και την 3η θέση κατέλαβε η Μαρία Παπαδημητρίου με 43:13.

3ος Ηρακλής Γορίτσα Trail Run: Νικητές οι Μπούκης, Μαντζίρης και Σκοτίδης runbeat.gr

Πραγματοποιήθηκε τέλος και ένας αγώνας 2,5 χιλιομέτρων ανάβασης με τον Κωνσταντίνο Σκοτίδη να κατακτά την 1η θέση με χρόνο 9:28. Δεύτερος ήταν ο Αποστόλης Σαλαμούρας με 19:28 και τρίτος ο Δημήτρης Νιζάμης με 10:49.

Από τις γυναίκες που μετείχαν πρώτη έκοψε το νήμα η Δήμητρα Πουλούλη με 11:56, δεύτερη ήταν η Εύη Μυλωνά με 12:02 και στην 3η θέση τερμάτισε η Γεωργία Ζούζουλα με 13:33.