9ος Αχίλλειος Άθλος: Κατσικάς και Πουλούλη νικητές στον ημιμαραθώνιο

Runbeat Team   17:48 26-09-2022

Για μία ακόμη χρονιά αρκετοί ήταν οι δρομείς που τίμησαν με την παρουσία τους τον 9ο Αχίλλειο Άθλο, ο οποίος πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 25/9 στην πόλη των Φαρσάλων. Ο αγώνας στέφθηκε από επιτυχία και οι μετέχοντες χάρηκαν τη συμμετοχή τους τόσο στον ημιμαραθώνιο όσο και στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων.

Νικητής του ημιμαραθωνίου ήταν ο Φάνης Κατσικάς με χρόνο 1:23:20, τη 2η θέση κατέκτησε ο Θωμάς Μουτκάνας με 1:24:47 και τρίτος ήταν ο Klevis Fejzo με 1.25.43.

Νικήτρια ήταν η Δήμητρα Πουλούλη με 1.40.20, 2η η Γεωργία Μπαρούτα με 1.40.59 και 3η η Βάνα Σπύρου με 1.41.45.

Στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων ταχύτερος ήταν ο Δημήτρης Φράγκος με 19:02 και ακολούθησε ο Σωτήριος-Παΐσιος Φωτογιάννης με 19:37 και ο Μιλτιάδης Καραπιπέρης με 20:45.

Από τις γυναίκες την πρωτιά πανηγύρισε η Ελένη Οικονόμου με 22:06, δεύτερη ήταν η Τόνια Τσιρογιάννη με 27:12 και τρίτη η Κατερίνα Πούτζ με 28:30.