Επιτυχημένη η 9η διοργάνωση του Cycle Trail

Runbeat Team   14:31 19-02-2024

Χαμόγελα και ικανοποίησε άφησε στους μετέχοντες το 9οCycle Trail που πραγματοποιήθηκε στη Γέφυρα Περαιβού Θεσσαλονίκης εχθές Κυριακή 18/2. Οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 300 απολαμβάνοντας μία διαδρομή με αρκετές ανηφόρες, αλλά πανέμορφη.

Ο Παναγιώτης Πολύζος έκοψε το νήμα στον αγώνα των 11,6 χιλιομέτρων τερματίζοντας σε 53:49. Αρκετά πιο πίσω, τερμάτισε στη 2η θέση ο Ακάκιος Τζαβαχατζέ με χρόνο 56:13 και τρίτος ήταν ο Ιωάννης Πεκόπουλος-Τσικαρδάνης με 57:29.

Η Μαρία Πεκοπούλου-Τσικαρδάνη ήταν νικήτρια στις γυναίκες τερματίζοντας σε 1:07:22, ενώ ήταν 11η στη γενική. Στο βάθρο των νικητριών ανέβηκαν επίσης η Ευχάρις Μοσχοβούδη με 1:11:20 και η Ντίνα Πανταζή με 1:14:04.

Ο Γρηγόρης Τσιάτσιος ήταν νικητής στον αγώνα των 4 χιλιομέτρων τερματίζοντας σε 21:16, ενώ τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Αμβρόσιος Δημητριάδης με χρόνο 21:39 και τρίτος ήταν ο Κυριάκος Σαχπεκίδης με 22:44.

Νικήτρια ήταν η Αρετή Καζάκη με χρόνο 29:16 και δεύτερη η Νίκη Μπόνα με 29:48 καταλαμβάνοντας την 11η και 12η θέση στη γενική αντίστοιχα. Την πρώτη τριάδα των γυναικών συμπλήρωσε η Ευδοξία Μπάρδα με χρόνο 30:53.