Επιτυχημένος ο 11ος Χορτιάτης Trail Run

Runbeat Team   14:22 04-04-2023

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή ο 11ος Χορτιάτης Trail Run, ο οποίος φιλοξενήθηκε στον Χορτιάτη Θεσσαλονίκης.

Ο αγώνας των 22 χιλιομέτρων προσέλκυσε αρκετό κόσμο, ενώ ο Πλάτων Αρώνης ήταν νικητής με χρόνο  1:50:08, δεύτερος ήταν ο Παναγιώτης Μπάπος με 1:57:25 και τρίτος ο Άγγελος Φραγκούλης με 1:59:30.

Η Ευαγγελία Χαρμπή ήταν νικήτρια με χρόνο 2:45:58, ακολούθησε η Σουζάνα Κέλλυ με 2:49:40 και τρίτη ήταν η Νατάσα Μιχαήλ με 2:49:53.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε ο 2ος Kissos Trail Run απόστασης 6χλμ, όπου την πρώτη θέση κατέκτησε ο Θόδωρος Ζολέτης με 29:16, δεύτερος ήταν ο Ηλίας Τρέντου με 29:25 και τρίτος ο Αμβρόσιος Δημητριάδης με 29:36.

Η Κωνσταντίνα Μποσκοπούλου ήταν η πρώτη γυναίκα που έφτασε στον τερματισμό και με χρόνο 33:31 κατέλαβε και την 10η θέση στη γενική κατάταξη. Στη 2η θέση τερμάτισε η Νερατζιά Τρέντου με 38:43 και στην 3η η Κατερίνα Τουμανίδου με 39:26.