Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο αγώνας «Race For Autism»

Runbeat Team   12:45 03-04-2023

Περίπου 900 δρομείς όλων των ηλικιών πήραν μέρος στον αγώνα 5 χιλιομέτρων «Race For Autism», ο οποίος πραγματοποιήθηκε στην παραλία Καβουρίου Βουλιαγμένης για καλό σκοπό.

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα του Αυτισμού οι διοργανωτές θέλησαν να περάσου το μήνυμα ότι όλοι είναι ίσιοι στον αθλητισμό.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, πρώτος έφτασε στον τερματισμό ο Ντέιβιντ Φουρμουζής με χρόνο 16:45, ενώ ο Παναγιώτης Δημόπουλος ήταν δεύτερος με χρόνο 17:27 και την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε ο Γιώργος Δαφνής με 17:48.

Η Ντενίζ Δημάκη ήταν νικήτρια με χρόνο 20:08, η Αριστομένια Χυτήρη ήταν δεύτερη με 22:04 και την 3η θέση κατέκτησε η Μαριλένα Σαρίδη με 23:23.

Πραγματοποιήθηκε και ένα αγώνας Special Run με τη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών με αναπηρία. Η συγκίνηση και τα χαμόγελα ήταν έκδηλα από το ξεκίνημά του μέχρι το φινάλε του.