Μεγάλη νίκη για τον Μανώλη Σηφάκη στον Μαραθώνιο Κρήτης! (Vids)

Runbeat Team   10:38 13-06-2021

Νικητής για ακόμα μία φορά στον Μαραθώνιο Κρήτης ο Μανώλης Σηφάκης, ο οποίος με χρόνο 2:41:02 κατάφερε να ανέβει στο πρώτο σκαλί του βάθρου στον τέταρτο τερματισμό του στη διοργάνωση στην καριέρα του. Ο έμπειρος δρομέας τερμάτισε συγκινημένος και αφιέρωσε τη νίκη στην οικογένειά του.

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Μηνάς Μανουσακάκης με 2:49:46, με τον Ιωάννη Βαφειάδη της VG Distance Runners να ανεβαίνει στο τρίτο σκαλί του βάθρου με 2:50:42. Στη συνέχεια τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Μανιουδάκης με χρόνο 2:59:28, με τον Πέτρο Κρανιδιώτη από την Ιεράπετρα να βγαίνει 5ος με 3:00:30.

Τις θέσεις 6-10 συμπληρώνουν οι Πέτρος Μηνάς (3:02:06), Στέλιος Δρόσος (3:05:31), Χρήστος Τάλλας (3:07:39), Jacek Jablonski (3:13:44), Dariusz Ruzanowski (3:14:49) και Αλέξανδρος Γράκης (3:15:25).

Δείτε εδώ αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στον Μαραθώνιο των Ανδρών.