Νέα πρωτιά του Γιώργου Σταμούλη στον 5ο Δρόμο 21 Μαθητών

Runbeat Team   10:41 03-04-2023

Περισσότεροι από 200 δρομείς πήραν μέρος στον 5ο Δρόμο 21 Μαθητών απόστασης 10,4χλμ που πραγματοποιήθηκε στο Μακροχώρι Ημαθίας στη μνήμην των αδικοχαμένων παιδιών στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπών πριν 20 χρόνια.

Ανάμεσά τους και ο Γιώργος Σταμούλης που μετά τη νίκη του στον ημιμαραθώνιο Αθήνας την περασμένη Κυριακή, πανηγύρισε μία ακόμη πρωτιά: αυτή τη φορά σε αγώνα 10χλμ. Ο πρωταθλητής του στιπλ φαίνεται ότι μπαίνει δυναμικά στους αγώνες μεσαίων αποστάσεων και μάλιστα με πρωταγωνιστικούς στόχους. Στο χθεσινό αγώνα ήταν νικητής με μεγάλη διαφορά διανύοντας την απόσταση σε 31:14. Δεύτερος ήταν ο Nase Epov με 37:21 και τρίτος Risto Chalkov με 37:33.

Από τις γυναίκες πρώτη έφτασε στον τερματισμό η Ανδριάνα Δρουδάκη με χρόνο 45:56, στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Φωτεινή Ηλιάδου με 48:05 και τρίτη ήταν η Λυδία Τσιάτσιου με 51:38.