Ρέτζακας Trail Run: Κωνσταντουλάκης και Κωστάκης οι νικητές

Runbeat Team   10:35 07-02-2023

Υπό εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής 5/2 το Ρέτζακας Trail Run στα Πλοκαμιανά Ιναχωρίου Χανίων.

Η βροχή και το κρύο έκαναν αρκετά δύσκολο το έργο των αθλητών και αθλητριών που βρέθηκαν στην εκκίνηση τόσο του αγώνα των 23χλμ όσο και του αντίστοιχου των 8χλμ.

Παρόλα αυτά ανταπεξήλθαν με επιτυχία και ολοκλήρωσαν τον αγώνα τους με χαμόγελο.

Ο Εμμανουήλ Κωνσταντουλάκης ήταν ο νικητής στον αγώνα challenge διανύοντας την απόσταση των 23 χιλιομέτρων σε 2:00:32. Πιο πίσω ακολούθησε ο Αντώνης Πρωτοπαπαδάκης με 2:03:09 και τρίτος ήταν ο Βασίλης Σαββούδης με 2:07:14.

Η Μανόν Μαρέ Τζωρτζάκη ήταν νικήτρια στις γυναίκες με χρόνο 2:22:01 και το βάθρο των νικητριών συμπλήρωσαν οι Άννα Κόνκινα με 2:36:29 και Κατερίνα Δρακάκη με 2:40:23.

Στα 8 χιλιόμετρα το νήμα έκοψε ο Αντώνης Κωστάκης με χρόνο 39:33, δεύτερος ήταν ο Αντώνης Μπουτσαράκης με 39:52 και τρίτος ο Μανώλης Μαγκαφουράκης με 40:18.

Νικήτρια ήταν η Χριστίνα Ζαχαριουδάκη με 51:57, ακολούθησε η Αθηνά Παπαδάκη με 52:10 και την 3η θέση κατέκτησε η Μαρία Καμισάκη με 52:43.