Skyros Run 2022: Πρωτιές για Μαγκαφουράκη και Καλογεροπούλου στον Ημιμαραθώνιο!

Runbeat Team   13:15 19-06-2022

Ο μεγαλύτερος, σε απόσταση αγώνας του Skyros Run, ο Ημιμαραθώνιος, πραγματοποιήθηκε χθες (18/06) μαζί με τους αγώνες 10 και 5 χιλιομέτρων.

Οι δρομείς που πήραν τις «πρωτιές» ήταν ο Μανώλης Μαγκαφουράκης και η Μυρτώ Καλογεροπούλου, καταφέρνοντας να ανέβουν στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου στον όμορφο αυτό αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Μανώλης Μαγκαφουράκης ήταν ο νικητής του ημιμαραθωνίου στη Σκύρο, με χρόνο 1:25:55. Τις άλλες δύο θέσεις του βάθρου συμπλήρωσαν οι Κωνσταντίνος Αναγνωστόπουλος (1:31:02) και Δημήτρης Σιδηράς (1:31:30). Τέταρτος ήταν ο Νίκος Τζανετόπουλος με χρόνο 1:32:53 και πέμπτος ο Κωνσταντίνος Κατακουζηνός με 1:35:59.

Η Μυρτώ Καλογεροπούλου πήρε τη νίκη στις γυναίκες, με χρόνο 1:46:37, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Λουκία Δούση με 1:49:15. Τρίτη βρέθηκε η Μαργαρίτα Αποδουλιανάκη με χρόνο 1:50:38. Στην τέταρτη θέση τερμάτισε η Μαριλένα Ιωάννου με χρόνο 2:06:11 και στην πέμπτη η Αφροδίτη Πέππα με χρόνο 2:07:54.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.