Τα αποτελέσματα του Ημιμαραθωνίου Αγάπης που έγινε στην Μυτιλήνη

Runbeat Team   12:12 14-02-2023

Ένας από τους πιο γρήγορους ημιμαραθωνίους της Ελλάδας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (12/2) στη Μυτιλήνη. Ο Ημιμαραθώνιος Αγάπης συγκέντρωσε το ενδιαφέρον δεκάδων δρομέων της περιοχής και όχι μόνο με το μεγαλύτερο κομμάτι της διαδρομής να είναι σε ευθεία και με υψομετρική μόλις 80μ.

Οι διοργανωτές έδωσαν στη δημοσιότητα τα αποτελέσματα τόσο του ημιμαραθωνίου όσο και του αγώνα των 10χλμ.

Νικητής στην απόσταση των 21,1χλμ ήταν ο Μιχάλης Χατζηιωάννου με χρόνο 1:07:50, τη 2η θέση κατέκτησε ο Γιώργος Ιατρουδέλλης με 1:10:09 και τρίτος ήταν ο Μάνος Ορφανός με 1:17:11.

Τα αποτελέσματα του Ημιμαραθωνίου Αγάπης που έγινε στην Μυτιλήνη runbeat.gr

Η Μαρία Μονιωδή ήταν νικήτρια στις γυναίκες με χρόνο 1:36:58, στη 2η θέση τερμάτισε η Βασιλική Βούτζαλη με 1:38:44 και την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε η Jean Estelle με 1:43:36.

Στα 10 χιλιόμετρα το νήμα έκοψε ο Αντώνης Κόντακας με χρόνο 37:32, ακολούθησε ο Χαράλαμπος Ιατρουδέλλης με 40:53 και τρίτος ήταν ο Ταξιάρχης Νησιώτης με 41:21.

Από τις γυναίκες την πρώτη θέση κατέκτησε η Αγγελική Κουρεμένου με 48:18, δεύτερη ήταν η Άννα Γαλατούλα με 48:44 και τρίτη η Ελένη Δαγκλή με 51:20.