Runbeat Team   16:29 26-06-2022

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Σοφία Ευστρατίου στον εξαιρετικά δύσκολο και απαιτητικό trail αγώνα στην Ανδόρρα με όνομα Trail 100 Andorra, λαμβάνοντας μέρος στην διαδρομή των 50 χιλιομέτρων.

Η Ελληνίδα δρομέας τερμάτισε μαζί με τον σύζυγό της Γιάννη Ευστρατίου, σε χρόνο 9:40, λαμβάνοντας παράλληλα την 9η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία. Ο αγώνας έφτασε μέχρι και 2.650 μέτρα υψόμετρο, ενώ και οι διαδρομές του ήταν αρκετά δύσκολες λόγω του τερέν.

Trail 100 Andorra: Στην 9η θέση της ηλικιακής της κατηγορίας η Σ. Στεργίου – Τερμάτισε με τον σύζυγό της, Γ. Ευστρατίου! runbeat.gr