Trail Time Trial: Ολοκληρώθηκε ο πρώτος προκριματικός στον Υμηττό – Οι τρεις δρομείς που προκρίθηκαν στον τελικό! (Pics)

Runbeat Team   16:27 31-12-2021

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος προκριματικός αγώνας 6 χιλιομέτρων του 2ου Trail Time Trial στον Υμηττό, με τρεις δρομείς να παίρνουν την πρόκριση για τον τελικό. Σημαντικό είναι να αναφέρουμε ότι συνεχίζονται κανονικά οι εγγραφές για τον δεύτερο προκριματικό που θα γίνει το Σάββατο 8 Ιανουαρίου το πρωί.

Την πρόκριση για τον τελικό πήραν δύο δρομείς από τη Λέσβο, ο Γιώργος Μανιάτης που τερμάτισε πρώτος με 42:28 και ο δεύτερος Κώστας Κορόζης με χρόνο 43:06. Ο εξοικειωμένος με την διαδρομή, Πέτρος Τζενέραλης τερμάτισε στην τρίτη θέση με χρόνο 43:59.