Runbeat Team   12:42 08-05-2023

Πολλές όμορφες στιγμές επεφύλαξε ο 3ος αγώνας City Trail Agrinio, ο οποίος πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή στην πόλη του Αγρινίου με διοργανωτές το Σύλλογος Δρομέων Υγείας και τον Δήμο Αγρινίου.

Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον εορτασμό του πολιούχου Αγίου Χριστοφόρου, ενώ διεξήχθησαν δύο αγώνες: Ένας 12,5 χιλιομέτρων και ένας 5,8 χιλιομέτρων.

Την παράσταση έκλεψε η εγκυμονούσα Στεφανία Δελημήτσου, η οποία συμμετείχε στον αγώνα των 5,8 χιλιομέτρων τερματίζοντας σε 52:30. Αποτέλεσε μία πολύ όμορφη στιγμή της διοργάνωσης με τον κόσμο να χειροκροτεί και να ενθαρρύνει την Στεφανία Δελημήτρου σε όλη τη διαδρομή, ενώ αποθεώθηκε στο φινάλε.

3ος City Trail Agrinio: Έκλεψε τις εντυπώσεις η εγκυμονούσα Στεφανία Δελημήτσου-Τα αποτελέσματα runbeat.gr

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, νικητής στα 12,5 χιλιόμετρα ήταν ο Κωνσταντίνος Τουσέ με χρόνο 53:55. Δεύτερος ήταν ο Ιωάννης Τσιαμπούλας με 55:47 και την 3η θέση κατέκτησε ο Ιωάννης Κανελλόπουλος με 58:27.

Η Βηθλεέμ Σάπιου ήταν η πρώτη γυναίκα που τερμάτισε κατακτώντας παράλληλα την 7η θέση στη γενική με χρόνο 1:02:41. Δεύτερη ήταν η Νίκη Μπουκουβάλα με 1:11:25 και τρίτη η Σοφία Μάζη με 1:13:58.

Ο Ιωάννης Καρέτσος έφτασε πρώτος στον τερματισμό στον αγώνα των 5,8 χιλιομέτρων με χρόνο 25:04 και ακολούθησαν ο Ιωάννης Γρίβας με 26:41 και ο Ευάγγελος Καραδήμας με 26:55.

Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Κωνσταντίνα Σταματέλου με 30:58, ενώ στο βάθρο ανέβηκαν επίσης οι Μαρία Ίβρου με 31:12 και η Χρυσάνθη Χαλαζία με 32:26.