Άνοιξε η σειρά των αγώνων Sterea Run με τον Ληλάντιο Ημιμαραθώνιο

Runbeat Team   18:14 06-06-2023

Με τον Ληλάντιο Ημιμαραθώνιο άνοιξε την περασμένη Κυριακή 4/6 η σειρά των αγώνων, του 2ου StereaRun στην Χαλκίδα.

Περισσότεροι από 200 δρομείς συμμετείχαν σ' ένα αρκετά γρήγορο ημιμαραθώνιο, ενώ αρκετές ήταν οι συμμετοχές και στους παράλληλους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν, αλλά και στους παιδικούς αγώνες.

Νικητής στον ημιμαραθώνιο ήταν ο Βαγγέλης Μαλιόγλου με χρόνο 1:16:28, ενώ ακολούθησε ο Γιώργος Δαφνής με 1:17:08 και τρίτος ήταν ο Γιώργος Τσουμένης με 1:21:53.

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Ρίτσα Μπαρώτα με 1:39:55. Δεύτερη ήταν η Βάνα Σπύρου με 1:43:18 και τρίτη η Κυπαρισσία Ηλία με 1:45:17.

Στα 5χλμ το νήμα έκοψε ο Κωνσταντίνος Καρατζάς με χρόνο 14:10, ενώ τη 2η θέση κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Βιτζιλαίος με 14:27 και τρίτος ήταν ο Παντελής Αφρουδάκης με 14:54.