Εξαιρετικοί χρόνοι στον 6ο Ημιμαραθώνιο Παλαιόχωρας

Runbeat Team   16:52 24-10-2022

Πολλά ατομικά ρεκόρ και γενικά καλούς χρόνους επεφύλαξε ο φετινός 6ος Ημιμαραθώνιος Παλαιόχωρας, ο οποίος ούτως ή άλλως είναι από τους πιο γρήγορους της Κρήτης!

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Αντώνης Κωστάκης ήταν νικητής στον Ημιμαραθώνιο ολοκληρώνοντας τον αγώνα του σε 1:14:17 βελτιώνοντας το 1:17:57 που είχε πέρυσι, ενώ στη 2η θέση ακολούθησε ο Σταύρος Ζαγκανάς με μόλις ένα δευτερόλεπτο διαφορά 1:14:18.

Την τριάδα έκλεισε ο περυσινός δεύτερος Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 1:16:20. Και οι τρεις πρώτοι βελτίωσαν το χρόνο τους.

Μόλις εννέα γυναίκες πήραν μέρος εκ των οποίων την πρώτη θέση κατέκτησε η Αδαμαντία Λεμοντζόγλου με 1:35:47, στη 2η θέση ήταν η Tracy Harrington με 1:45:13 και τρίτη ήταν η Αλεξάνδρα Βαρδουλάκη με 1:56:24.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και ένας αγώνας 5 χιλιομέτρων όπου νικητής αναδείχτηκε ο Τάκης Μενεγής με χρόνο 17:33, δεύτερος ήταν ο Μιχάλης Φιλανδαράκης με 18:09 και τρίτος ο Σταύρος Παναγιωτάκης με 18:22.

Από τις γυναίκες πρώτη έφτασε στον τερματισμό η Σταυρούλα Βαρδουλάκη με 22:35, δεύτερη ήτα η Χριστιάνα Ζαχαριουδάκη με 23:07 και την τριάδα συμπλήρωσε η Χρύσα Λιατάκη με 24:05.

Δείτε τα αποτελέσματα στο παρακάτω link.