Εξαιρετικός ο Γκελαούζος, κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδος ανωμάλου δρόμου

Runbeat Team   13:32 31-10-2021

Μεγάλος νικητής του πανελληνίου πρωταθλήματος ανωμάλου δρόμου στους άνδρες είναι ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος, δείχνοντας πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει των δύο μαραθωνίων σε Αθήνα και Βαλένθια. Ο πρωταθλητής μαραθωνίου αναδείχθηκε και πρωταθλητής ανωμάλου δρόμου με χρόνο 29:17 στα 10 χιλιόμετρα, καταφέρνοντας να οδηγήσει την κούρσα στο μεγαλύτερο μέρος της, ακολουθώντας πολύ γρήγορο ρυθμό.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος ήταν εκείνος που τερμάτισε στη 2η θέση, σημειώνοντας χρόνο 30:03. Ο Αύγουστος Παππάς τερμάτισε στην τρίτη θέση με χρόνο 30:10. Ο αγώνας ήταν πολύ απαιτητικός, με τους αθλητές να καταβάλλουν μεγάλη προσπάθεια για να φτάσουν στον τερματισμό στην Πηγή Τρικάλων.

Στην 4η θέση τερμάτισε ο Γιώργος Σταμούλης με χρόνο 30:28, ενώ πέμπτος βρέθηκε ο Γιάννης Ζερβάκης με 30:50. Την πρώτη δεκάδα συμπλήρωσαν οι Χαράλαμπος Πιτσώλης (30:56), Κώστας Σταμούλης (31:23), Γιώργος Μίνος (31:29), Αναστάσιος Παπούλιας (31:29) και Χρήστος Παπούλιας με 31:53.

Πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του αγώνα.