HardSun Trail 2021: Επικράτησαν Βλάχος και Τζίμα στα 27 χιλιόμετρα

Runbeat Team   17:41 05-09-2021

Αρκετοί «hardsunners» βρέθηκαν στο Αγκίστρι για τους δύο αγώνες του HardSun, το HardSun trail race και το Agistraki trail race. Η HardSun trail race διαδρομή είχε μήκος 27χλμ. και 936μ. θετική υψομετρική διαφορά, ενώ η Agistraki trail race διαδρομή είχε μήκος 10χλμ., 367μ. θετική υψομετρική διαφορά κι είναι σχεδιασμένη για τους αθλητές με μικρότερη εμπειρία στους αγώνες ορεινού τρεξίματος.

Νικητής στον αγώνα των 27 χιλιομέτρων αναδείχθηκε ο Γιάννης Βλάχος, σημειώνοντας χρόνο 2:30.34. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Κώστας Αναγνωστόπουλος με 2:31.19, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Μανώλης Καραδημητρίου με 2:33.30.

Στον αντίστοιχο αγώνα των γυναικών, η Βασιλική Τζίμα πέρασε πρώτη τη γραμμή του τερματισμού με 2:13.16, ενώ δεύτερη ολοκλήρωσε τον αγώνα η Γεωργία Λαλιώτη με 2:37.53. Τρίτη η Μαρία Ροβίθη με 2:53.59.

Όσον αφορά τον αγώνα των 10 χιλιομέτρων των ανδρών, με χρόνο 49:19 νικητής αναδέιχθηκε ο Λεωνίδας Αθανασόπουλος. Δεύτερος τερμάτισε ο Βασίλης Μαυριανός με 53:44 και τρίτος ο Γιάννης Λιβιεράτος με μικρή διαφορά (53:49).

Στις γυναίκες, πρώτη η Αντιγόνη Γεωργιάδη (1:01.09), δεύτερη η Μαργαρίτα Λιάρου (1:07.50) και τρίτη η Ελένη Χατζημήτσου (1:10.43).

Πατήστε εδώ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα.