Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης: Παπούλιας και Κουτλή οι νικητές στα 5 χιλιόμετρα

Runbeat Team   21:59 21-11-2021

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία και ο Διενθής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος της Θεσσαλονίκης, με τον αγώνα των 5 χιλιομέτρων να είναι ο τελευταίος στο αγωνιστικό κομμάτι της διοργάνωσης. Με πολλούς δρομείς να λαμβάνουν μέρος, ο αγώνας των 5 χιλιομέτρων ήταν ο τελευταίος για σήμερα στη Θεσσαλονίκη, μία γεμάτη ημέρα για την πόλη, μετά και την διεξαγωγή του Μαραθωνίου το πρωί.

Νικητής στους άνδρες αναδείχθηκε ο Χρήστος Παπούλιας με χρόνο 15:06, ενώ ακολούθησε ο Ορφέας Γιαννάτης με χρόνο 15:19. Τρίτος βρέθηκε ο Γιώργος Κύρτσης (15.49).

Στον αγώνα των γυναικών ξεχώρισε η Κατερίνα Κουτλή, φτάνοντας στον τερματισμό σε 18:24, ενώ η Μάρα Μαρλή βρέθηκε δεύτερη με 19:33. Τέλος, η Ελισάβετ Δήμου τερμάτισε στην τρίτη θέση του αγώνα των γυναικών με 19:47.