Karya Olympus Trail: Πρωτιά για Μπαλαμώτη και Μαλάη

Runbeat Team   11:32 23-05-2022

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο Karya Olympus Trail 2022 απόστασης 24 χιλιομέτρων και ο Titnata Trail 2022 απόστασης 9 χιλιομέτρων στην Καρυά Ελασσόνας.

Σε ένα πανέμορφο περιβάλλον οι μετέχοντες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό ξεπερνώντας τις δυσκολίες της διαδρομής.

Νικητής στον αγώνα των 24 χιλιομέτρων αναδείχτηκε ο Βασίλης Μπαλαμώτης με χρόνο 2:23:29 και ακολούθησε στη 2η θέση ο Νίκος Κασιάρας με 2:30:15 και την τριάδα των νικητών έκλεισε ο Κώστας Κουτσιούκης με 2:38:14.

Η Μαρία Μαλάη ήταν η πρώτη γυναίκα που πέρασε τη γραμμή του τερματισμού με χρόνο 2:54:16. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Χρυσούλα Βλησαρούλη με 2:59:56 και τρίτη ήταν η Νατάσσα Σπανού με 3:08:08.

Τα αποτελέσματα των 24 χιλιομέτρων

Ο Παναγιώτης Μακρίδης ήταν ο δρομέας που έκοψε πρώτος το νήμα στο αγώνα των 9 χιλιομέτρων τερματίζοντας σε 1:09:20. Τον ακολούθησε ο Ευάγγελος Αναγνωστόπουλος με 1:10:29 και τρίτος ήταν ο Αντώνιος Γιαννόπουλος με 1:17:16. Την 7η θέση στη γενική και την 1η στις γυναίκες κατέλαβε η Βικτώρια Γεωργοπούλου με χρόνο 1:21:12, δεύτερη ήταν η Κωνσταντίνα Γαλάνη με 1:22:03 και τρίτη ήταν η Δήμητρα Καλτσή με 1:27:11.