Μαραθώνιος Ρότερνταμ: Εξαιρετική εμφάνιση από Πριβιλέτζιο με 2:37:59 και πρώτη στην κατηγορία της!

Runbeat Team   15:21 14-04-2024

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Γκλόρια Πριβιλέτζιο στον Μαραθώνιο του Ρότερνταμ, καθώς τερμάτισε σε χρόνο 2:37:59 και πρώτη στην κατηγορία της +35. Νικητής του αγώνα ο Abdi Nageeye με χρόνο 2:04:45.

Στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης τερμάτισε ο Amedework Walelegn με χρόνο 2:04:50, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε ο Birhanu Legese με χρόνο 2:05:16.

Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Ashete Bekere με χρόνο 2:19:30, στη δεύτερη θέση βρέθηκε η Viola Kibiwot με χρόνο 2:20:57, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η Selly Chepyego Kaptich με χρόνο 2:22:46.

Να σημειωθεί πως ο Μαραθώνιος του Ρότερνταμ πραγματοποιήθηκε στη μνήμα του Kelvin Kiptum.