Με αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε για 11η χρονιά ο Αγώνα Δρόμου Λίμνης Μαραθώνα

Runbeat Team   9:30 15-05-2023

Περίπου 740 δρομείς πήραν μέρος στον 11ο Αγώνα Δρόμου Λίμνης Μαραθώνα, ο οποίος πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής (14/05) στο Φράγμα Μαραθώνα. Για μία ακόμη χρονιά οι μετέχοντες ευχαριστήθηκαν την ιδιαίτερη διαδρομή, η οποία κινείται σε διαφορετικά τερέν και δίνει τη δυνατότητα στους δρομείς να απολαύσουν την ομορφιά της φύσης γύρω από τη λίμνη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, με άνεση κατέκτησε την πρώτη θέση ο Χριστόφορος Γεωργόπουλος διανύοντας την απόσταση των 10χλμ σε 37:03. Στη 2η θέση τερμάτισε ο Δημήτρης Σιδηράς με 38:59 και τρίτος ήταν ο Δήμος Παναγιωτόπουλος με 39:01.

Νικήτρια ήταν η Πόπη Γαντζούδη με 45:55, ενώ στο βάθρο ανέβηκαν και οι Ρούλα Κούτη (46:32) και Αγγελική Χατζηρήγα (47:22).