Θριαμβευτής ο Σταμούλης στον 10ο αγώνα ορεινού τρεξίματος Ξηρολίβαδου

Runbeat Team   15:38 20-07-2022

Ο Γιώργος Σταμούλης ήταν ο μεγάλος νικητής του 10ου αγώνα ορεινού τρεξίματος Ξηρολίβαδου που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17/7 στο Ξηρολίβαδο Ημαθίας. Ο έμπειρος δρομέας διένυσε τα 14 χιλιόμετρα σε 49:07, ενώ αρκετά πιο πίσω, στη 2η θέση τερμάτισε ο Μάριος Μπαλούκας με 56:20 και τρίτος ήταν ο Αθανάσιος Παπαδόπουλος με 57:22. Νικήτρια ήταν η Βασιλεία Παπαδοπούλου με χρόνο 1:06:51. Τη 2η θέση κατέκτησε η Βασιλική Καραγεωργάκη με 1:10:10 και τρίτη ήταν η Μαρία Καβουρίδου με 1:10:57.

Την ευθύνη της διοργάνωσης είχε ο Σύλλογος δρομέων Βέροιας με το Αθλητικό τμήμα του Κ.Α.Π.Α. Δήμου Βέροιας και την Αντιπεριφέρεια Ημαθίας. Τον αγώνα υποστήριξαν ο συνεταιρισμός διαχείρισης συνιδιοκτησίας Ξηρολιβάδου, ο Π.Ο.Ξ. (Πολιτιστικός Όμιλος Ξηρολιβάδου), η ομάδα motors SportsTeam (Riverenduro) και η ΕΡΒΑΝ.