Trail Time Trail: Ολοκληρώθηκαν οι προκριματικοί-Ποιοι πήραν το εισιτήριο για τον τελικό

Runbeat Team   12:34 17-02-2022

Ολοκληρώθηκαν χθες Τετάρτη 16/2 οι προκριματικοί του χειμερινού Trail Time Trail και πλέον το ενδιαφέρον πέφτει στον τελικό που έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου.

Στο χθεσινό αγώνα που πραγματοποιήθηκε το βράδυ μπήκαν σε θέση εκκίνησης έξι δρομείς. Νικητής αναδείχτηκε ο Ηλίας Μητρόπουλος με χρόνο 52:25, ενώ στη 2η θέση τερμάτισε ο Δημήτριος Ανδριτσόπουλος με 53:02 και στην 3η ο Λεωνίδας Περουκίδης με 53:21. Τέταρτος ήταν ο Θανάσης Αυδημιώτης με 59:43 και πέμπτος ο Νικόλας Δενδρινός με 1:11.38. Η μοναδική γυναίκα που συμμετείχε, η Αναστασία Κολιτσίδα τερμάτισε τελευταία σε 1:14.41.

Ο τελικός της σειράς αγώνων γίνεται στην ίδια διαδρομή, αλλά διαφοροποιείται ως προς την λογική του.  Στο τελικό οι συμμετέχοντες καλούνται να καλύψουν όσο μπορούν μεγαλύτερη απόσταση επαναλαμβάνοντας την κυκλική διαδρομή όσο περισσότερες φορές προλάβουν μέσα σε 3μιση ώρες. Η τελευταία περιστροφή θα επιτραπεί σε όποιον περάσει από το σημείο ελέγχου (κλείνοντας κύκλο) μέχρι τις 3 ώρες 29 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα.

Στο τελικό δικαίωμα συμμετοχής έχουν 30 δρομείς, οι οποίοι κατάφεραν να καλύψουν τα κριτήρια.

Έτσι την πρόκριση πήραν οι εξής:

Γεώργιος Διαλεκτός 36:41, Δημήτρης Ελευθερίου 38:36, Γιώργος Λουφέκης 38:44, Γιάννης Μανιάτης 42:28, Κώστας Κοροζής 43:06, Φώτης Βουργίδης 43:42, Πέτρος Τζενεράλης 43:59, Κώστας Κακάτσης 44:57, Νικόλας Θεολογίτης 46:34, Παναγιώτης Μουσούρας 47:00, Παναγιώτης Μπουρλής 48:19, Στράτος Κοντούλης 48:55, Νατάσα Σπανού 49:56, Θοδωρής Ηλιόπουλος 50:01, Δημήτρης Λουράκης 50:35, Μάρκος Βενέτος 50:46, Αλέξανδρος Κίσσας 52:06, Δημήτριος Ανδριτσόπουλος 53:02 Λεωνίδας Περουκίδης 53:08, Άγγελος Πόντος 53:37, Τάσος Καστώρης 53:36, Χαράλαμπος Παγιαννίδης 53:40, Αφεντούλης Σταφυλαράκης 54:51, Δέσποινα Τσουκνάκη 54:57, Χρήστος Χριστοδουλίδης 55:19, Διονύσης Μητρόπουλος 56:47, Γεώργιος Σπυρόπουλος 57:00, Γαβριήλ Παπαδόπουλος 57:09, Σωτηρία Καπέλιου 58:20