Runbeat Team   19:20 15-10-2022

Με πολύ καλές επιδόσεις στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων ξεκίνησε η «γιορτή» για τον 10ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης.

Ο Μάριος Αναγνώστου αναδείχθηκε νικητής στον αγώνα σημειώνοντας ρεκόρ διαδρομής με χρόνο 30:45, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον Γιώργο Μαντζαρίδη με 33:04. Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Κύπριος Rasulev Amirkhov με 34:44.

10ος Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης: Νικητές Αναγνώστου και Παναγιωτοπούλου στα 10 χιλιόμετρα! runbeat.gr

Στην τέταρτη θέση της γενικής κατάταξης και στην πρώτη ανάμεσα στις γυναίκες με μία εξαιρετική εμφάνιση τερμάτισε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου με χρόνο 35:11. Τέταρτος άνδρας και στην πέμπτη θέση της γενικής κατάταξης τερμάτισε ο Χρήστος Σκαρλατούδης με 35:15, ενώ πέμπτος άνδρας ήταν ο Θανάση Κοτσονας με 35:46.

Στην δεύτερη θέση ανάμεσα στις γυναίκες τερμάτισε η Μαργαρίτα Φρυγανιώτη με 39:08, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Μαργαρίτα Ντίνα με 39:32. Στην τέταρτη θέση τερμάτισε η Φωτεινή Παππά με 40:20 και πέμπτη στις γυναίκες ήτνα η Κατερίνα Κουμουδη με 40:33.