2ο Κέρη Cross Country Race: Ξεχώρισαν Ζερβάκης και Κουζούλογλου

Runbeat Team   12:28 18-12-2022

Ο Γιάννης Ζερβάκης ήταν ο μεγάλος νικητής του αγώνα 10 χιλιομέτρων «2ο Κέρη Cross Country Race» που πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/12) στο Δάσος της Κέρης στην Κρήτη.

Ο Έλληνας δρομέας ολοκλήρωσε την προσπάθειά του σε 38:57, ενώ στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 41:43. Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Μανώλης Μαγκαφουράκης με χρόνο 43:38, τέταρτος ήταν ο Γιώργος Σερπετσιδάκης 45:56. Πέμπτος τερμάτισε ο Ευάγγελος Κοκοκιός με χρόνο 46:24.

Από την πλευρά των γυναικών νικήτρια αναδείχθηκε η Μαρία Κουζούλογλου με 53:27, δεύτερη τερμάτισε η Ειρήνη Φουρναράκη με χρόνο 54:17, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Άννα Κονκινα με 55:48. Στην τέταρτη θέση του 2ου Κέρη Cross Country Race τερμάτισε η Καλλιόπη Λογοθέτη με χρόνο 56:03 και στην πέμπτη η Έλενα Μαρκάκη με επίδοση 56:46.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.