Kissavos Marathon Race 2024: Φραγκούλης και Μπίκα νικητές στον μεγάλο αγώνα – Αναλυτικά τα αποτελέσματα (Vid)

Runbeat Team   16:51 29-04-2024

Για μία ακόμα χρονιά, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την Κυριακή (28/04) ο 6ος Kissavos Marathon Race «Ευάγγελος Κουμπάρος». Μεγάλος αριθμός δρομέων έδωσε το παρών σε όλες τις διαδρομές, ενώ για να πραγματοποιηθεί ομαλά ο αγώνας, υπήρξε μεγάλος αριθμός εθελοντών που προσέφερε τις πολύτιμες υπηρεσίες του. Εκτός από τους αθλητές που έλαβαν μέρος, 340 μικρά παιδιά έτρεξαν στην διοργάνωση, στέλνοντας το μήνυμα ότι κάτι… καλό γίνεται στην Αγιά.

Φραγκούλης και Μπίκα νικητές στα 40 χιλιόμετρα

Στον αγώνα των 40 χιλιομέτρων την πρωτιά πήρε ο Άγγελος Φραγκούλης με χρόνο 4:32:09, με τον Χρήστο Παρασκευά να έρχεται δεύτερος με 4:32:13 και τον Σωτήρη Παπαποστόλου να είναι τρίτος με 4:39:13. Από την πλευρά των γυναικών πρώτη τερμάτισε η Δήμητρα Μπίκα με 4:57:01. Δεύτερη τερμάτισε η Καλλιόπη Πασσά με 6:04:36 και τρίτη η Κατερίνα Γκερλη με 6:13:43.

Kissavos Marathon Race 2024: Φραγκούλης και Μπίκα νικητές στον μεγάλο αγώνα – Αναλυτικά τα αποτελέσματα runbeat.gr

Νίκες για Παγουνάδη και Κουτσιμάνη στα 21 χιλιόμετρα

Όσον αφορά τον αγώνα των 21 χιλιομέτρων, ο Θανάσης Παγουνάδης ήταν εκείνος που πήρε τη νίκη τερματίζοντας σε 1:31:51. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Δημήτρης Σελέτης με 1:35:49, ενώ τρίτος ήταν ο Στέφανος Τσαλαβούρας με 1:41:19. Νικήτρια στις γυναίκες ήταν η Κρυσταλία Κουτσιμάνη με 2:03:46, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τη Νάταλη Δημοσθένους με 2:24:41. Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Φούλα Τσαραπατσάνη με 2:30:50.

Τι έγινε στα 12 χιλιόμετρα

Την πρωτιά στον αγώνα των 12 χιλιομέτρων πήρε ο Δημήτρης Βλιώρας με 55:14, με τον Δημήτρη Τζιούργκανο να τερματίζει δεύτερος με 55:15. Τρίτος ήταν ο Νίκος Κασιάρας με 56:30, ενώ από τις γυναίκες πρώτη ήταν η Βασιλική Νικολάου με 1:05:05. Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Θεανώ Δοξαρά με 1:09:37 και στο τρίτο η Κωνσταντίνα Ανδρικοπούλου με 1:13:23.

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.