7ο Γεντίκι Trail: Μεγάλη συμμετοχή και πρωτιά Νατσιόπουλου και Μπουφέκη (vid)

Runbeat Team   9:28 19-02-2024

Με αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε και φέτος ο 7ος ορεινός αγώνας Γεντίκι Trail που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας χθες Κυριακή 18/2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γιώργος Νατσιόπουλος έκοψε το νήμα στα 21 χιλιόμετρα ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε 1:56:32. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Μωυσής Φολτόπουλος με χρόνο 1:57:55 και την τρίτη θέση κατέκτησε ο Παναγιώτης Μακρίδης με 2:02:56. Η Μαρίνα Μπουφέτη ήταν νικήτρια τερματίζοντας σε 2:34:56 και ακολούθησαν η Καλλιόπη Πασσά με 2:45:08 και η Βαλεντίνα Τήλιου με 2:48:15.

Στα 5 χιλιόμετρα το νήμα έκοψε ο Νίκος Βαούτης με χρόνο 28:15, δεύτερος ήταν ο Λευτέρης Καβαρατζής με 28:23 και τρίτος ο Κώστας Παπαθανασίου με 28:44. Η Φανή Βλαχοστεργίου ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου των νικητριών τερματίζοντας σε 36:02, ενώ δεύτερη ήταν η Μαρία Παπαδημητρίου με 40:46 και τρίτη η Αναστασία Τριμιντζίου με 41:12.