Κάθε χρόνο βελτιωμένο και με περισσότερες συμμετοχές το Γεντίκι Trail-Τα αποτελέσματα

Runbeat Team   12:22 20-02-2023

Περισσότεροι από 350 αθλητές έτρεξαν χθες στο μυστικό βουνό της Λάρισας μετέχοντας στο 6ο Γεντίκι Trail, το οποίο διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας με τη στήριξη της Περιφέρειας και του Δήμου Τεμπών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στα 21χλμ νικητής ήταν ο Αριστείδης Γκιζλής με 1:59:55, ενώ τη 2η θέση κατέκτησε ο Αντρέας Λιάκος με 2:01:50 και τρίτος ήταν ο Χρήστος Παρμάκης με 2:03:20.

Νικήτρια ήταν η Νικολέτα Γεραρδή με 2:35:45, ενώ στο βάθρο ανέβηκαν επίσης η Γεωργία Τσιάγγαλη με 2:50:58 και η Ιφιγένεια Γάτσιου με 2:54:44.

Στα 5χλμ την πρώτη θέση κατέκτησε ο Νίκος Κασιάρας με 25:42, δεύτερος ήταν ο Στέλιος Μυσιρλάκης με 28:09 και την 3η θέση κατέκτησε ο Χρήστος Τσέλιος με 30:02.

Η Αναστασία Παπά ήταν η πρώτη γυναίκα που έφτασε στον τερματισμό με το χρονόμετρο να γράφει 35:37. Δεύτερη ήταν η Κλεοπάτρα Καρακώστα με 37:46 και την 3η θέση κατέκτησε η Αθανασία Ανδρίτσου με 37:51.