Μαραθώνιος Καστεγιόν: Πολύ καλή εμφάνιση ο Μπόλιας - Νικητής ο Korir (Vid)

Runbeat Team   16:01 27-02-2022

Πολύ καλή ήταν η ελληνική εκπροσώπηση και η παρουσία του Αλέξανδρου Μπόλια στον Μαραθώνιο της Καστεγιόν στην Ισπανία, με τον Έλληνα Μαραθωνοδρόμο να πραγματοποιεί χρόνο 2:40:52 (χρόνος που αποτελεί και ατομικό ρεκόρ για τον ίδιο) και να τερματίζει στην 31η θέση της γενικής κατάταξης και 8ος στην ηλικιακή κατηγορία του.

Νικητής του Μαραθωνίου ήταν ο Ronald Kipkoech Korir, με τον Κενυάτη να πραγματοποιεί χρόνο 2:09:24, στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Douglas Chebii με χρόνο 2:09:27< ενώ τρίτος τερμάτισε ο Αιθίοπας Mengistu Zelalem Gezahagn με χρόνο 2:09:33, σε ένα συναρπαστικό φίνις.

Ο επίσης Έλληνας μαραθωνοδρόμος Γεώργιος Γιαβάρας τερμάτισε στην 199η θέση με χρόνο 3:08:55, ενώ στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων αγωνίστηκε ο Γεράσιμος Δίκαιος πραγματοποιώντας χρόνο 59:39, τερματίζοντας 35ος στην κατηγορία του και 1254 στη γενική κατάταξη,

Μαραθώνιος Καστεγιόν: Πολύ καλή εμφάνιση ο Μπόλιας - Νικητής ο Korir (Vid) runbeat.gr

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα όσων τερμάτισαν μπορείτε να βρείτε εδώ.