Runbeat Team   12:32 12-06-2022

Το απόγευμα του Σαββάτου (11/06) πραγματοποιήθηκε ο αγώνας των 5 χιλιομέτρων του Rock Solid - Island Trail Running στο Καστελόριζο, με σημείο εκκίνησης και τερματισμού να είναι το Ηρώο, στο λιμάνι. Το αγωνιστικό κομμάτι της διοργάνωσης συνεχίζεται σήμερα (12/06) στις 18:00 με τον αγώνα των 10 χιλιομέτρων.

Πρώτος στη γραμμή του τερματισμού έφτασε ο Σάββας Πότσος με 27:56, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον Δημήτρη Μυκονιάτη με 28:04. Τρίτος τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου με χρόνο 29:15, τέταρτος ο Άγγελος Στυλογιάννης με χρόνο 33:11 και πέμπτος ο Ευάγγελος Ταραντίλης με χρόνο 33:20.

Rock Solid - Island Trail Running: Πρωτιές για Πότσο και Καιρίδη στον αγώνα 5 χιλιομέτρων στο Καστελόριζο runbeat.gr

Πρώτη γυναίκα του αγώνα ήταν η Κωνσταντίνα Καιρίδη με 39:49, τερματίζοντας παράλληλα στην 18η θέση της γενικής κατάταξης. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε η Σπυριδούλα Καραμπέρη με 40:30, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Κωνσταντίνα Κανέλλη με 40:42. Τέταρτη βρέθηκε η Βασιλική Πλουμή με 41:45 και πέμπτη η Ermira Dervishi με 43:00.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.