Σπουδαία επίδοση από την Μ. Τρούλη με 3η θέση στον Μαραθώνιο του Βουκουρεστίου

Runbeat Team   14:13 15-10-2023

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Μαριάννα Τρούλη στον Μαραθώνιο που έγινε σήμερα στο Βουκουρέστι, αφού τερμάτισε στην 3η θέση των γυναικών με νέο ατομικό ρεκόρ σημειώνοντας χρόνο 2:57:43. Η Ελληνίδα αθλήτρια ήταν πολύ καλή στον σημερινό αγώνα, περνώντας τα πρώτα 20 χιλιόμετρα του αγώνα σε 1:22:51 και τερματίζοντας με την κορυφαία επίδοση της καριέρας της.

Την πρώτη θέση πήρε ο Mohamed Chaboud με 2:17:19, την δεύτερη ο Alexandru Cornechi, ο οποίος το 2022 σημείωσε ρεκόρ διαδρομής στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας, με χρόνο 2:23:02. Τρίτος ήταν ο Silviu Stoica με 2:28:10. Από τις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Mengiste Serkalem Mekonnen με χρόνο 2:37:44, και δεύτερη, η Marame Chaltu Fikadu με 2:43:28, πριν από την Ελληνίδα δρομέα που ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Σπουδαία επίδοση από την Μ. Τρούλη με 3η θέση στον Μαραθώνιο του Βουκουρεστίου runbeat.gr

Παράλληλα, μεταξύ άλλων έχουν τερματίσει κι άλλοι Έλληνες οι οποίοι είναι οι εξής: Σπύρος Κρυπωτός - 2:57:43, Γιώργος Αναστασόπουλος - 3:14:36, Κατερίνα Τερζή - 4:21:06, Κωνσταντίνος Σίμος - 4:21:49, Γιάννης Δάφτσιος - 4:22:28.

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.