Ultra Pelion Trail, 80 χλμ: Νικητής ο Βασιλείου στους άνδρες – Πρωτιά για την Τζαβάρα με ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες

Runbeat Team   9:26 06-11-2022

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες (05/11) ο αγώνας των 80 χιλιομέτρων του Ultra Pelion Trail. Στην πρώτη θέση τερμάτισε με χρόνο 10:1057 ο Χρήστος Βασιλείου, με τον Θωμά Παρτσανη να έρχεται δεύτερος με χρόνο 10:32:02. Στην τρίτη θέση του δύσκολου αγώνα βρέθηκε ο Γιάννης Κουρκουρίκης με χρόνο 10:33:39, με τον Συμεών Μαντζαβέλα να είναι τέταρτος με χρόνο 11:32:20. Πέμπτος τερμάτισε ο Γιώργος Ασημάκης με 11:32:37.

Την πρωτιά στις γυναίκες κατέκτησε η Νικολέτα Τζαβάρα με 11:40:37, χρόνο που αποτελεί και ρεκόρ διαδρομής. Η Νικολέτα Γεραρδη ήταν δεύτερη με χρόνο 12:19:47, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Ελένη Τιρμάκη με 13:24:20. Τέταρτη τερμάτισε η Ράνια Μάρκου με 13:44:53 και πέμπτη η Παναγιώτα Δημακάκου με 14:01:06.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.