Χαμόγελα και επιτυχίες για τους Έλληνες δρομείς στον μαραθώνιο του Αμβούργου!

Runbeat Team   13:54 23-04-2023

Ο μαραθώνιος του Αμβούργου πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Γερμανία με την συμμετοχή χιλιάδων δρομέων, μεταξύ των οποίων βρέθηκαν και Έλληνες αθλητές που δοκίμασαν να ξεπεράσουν τα όριά τους.

Ένας εξ αυτών και ο πρώτος Έλληνας που τερμάτισε, ο Χαράλαμπος Πιτσώλης, ο οποίος όπως σας ενημερώσαμε σημείωσε νέο ατομικό ρεκόρ με 2:21:00, επιτυγχάνοντας τον στόχο του. Δεύτερος Έλληνας που τερμάτισε ήταν ο Γιώργος Καλαπόδης με 2:29:43, με τους δύο μάλιστα να ποζάρουν μαζί, μετά τον τερματισμό τους.

Η πρώτη από τις Ελληνίδες που τερμάτισαν είναι η Δανάη Πασπάτη με 2:58:04. Νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Bernard Koech με χρόνο 2:04:09, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον Joshua Belet με 2:04:33 και τον Martin Kosgei στην τρίτη με 2:06:18. Από τις γυναίκες την πρωτιά πήρε η Dorcas Tuitoek με 2:20:09, με την Tiruye Mesfin να είναι δεύτερη με 2:20:18 και την Stella Chesang να είναι τρίτη με 2:20:23.

Δείτε παρακάτω τους Έλληνες που τερμάτισαν στο Αμβούργο:

Χαμόγελα και επιτυχίες για τους Έλληνες δρομείς στον μαραθώνιο του Αμβούργου! runbeat.gr

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα πατώντας εδώ.

*Το άρθρο ανανεώνεται συνεχώς, με τους νέους τερματισμούς...